2017/03/20

Malaga za darmoCzy zwiedzanie musi być drogie? Nic z tych rzeczy!  Jeśli dobrze zaplanujemy naszą podróż, może okazać się, że większość wspaniałych zabytków i miejsc z naszej listy „must see” możemy zwiedzić zupełnie za darmo. Już pisałam Wam o darmowych atrakcjach Wenecji i Barcelony, teraz przyszedł czas na Malagę. Łapcie i jedźcie!


KULINARNIE 


Warzywno-owocowe targi Malagi
Pyszne jedzenie w zabawnej cenie? Wybierzcie się na zakupy na targi Atranazas i Mercado de Salamanca i zabłądźcie w labiryncie straganów, kosztując słodkich miodów, aromatycznych warzyw, soczystych owoców i kolorowych przypraw. Wstęp na obydwa targi jest darmowy i stanowią one serce miasta zwłaszcza w weekendy, gdzie już z samego rana można natknąć się tam na tłumy mieszkańców Malagi. Oczywiście za produkty trzeba zapłacić, ale wystarczy uważnie przechadzać się między straganami, aby natknąć się na prawdziwe cenowe okazje. Bo w końcu smak dojrzewających w słońcu warzyw i owoców jest bezcenny!

PS. Niektórzy sprzedawcy oferują darmową degustację sprzedawanych przez nich produktów, więc zupełnie bezkarnie (i zupełnie za darmo!) można spróbować pysznych oliwek czy daktyli.

Więcej o targach Malagi pisałam już TUTAJ.

Źródło: pixabay.com

KULTURALNIE 

Muzeum Picassa
Wszyscy miłośnicy twórczości Picassa jak i miłośnicy sztuki w ogóle powinni zwrócić swoje kroki ku ulicy San Agustín 8, gdzie znajduje się muzeum poświęcone malarzowi. Muzeum można zwiedzać za darmo w każdą niedzielę dwie godziny przed zamknięciem.

Muzeum oprócz obrazów samego Picassa organizuje też wystawy poświęcone inny twórcom, dlatego jeśli mamy taką możliwość i chęć warto zapoznać się z ofertą najbliższych wystaw i odwiedzić muzeum z rana, aby móc cieszyć się swobodną wizytą bez napierającego tłumu innych turystów.
Więcej informacji o muzeum i wystawach tutaj:  www.museopicassomalaga.org

Centrum Sztuki Współczesnej
Centro de Arte Contemporáneo de Málaga (CAC Málaga) zostało stworzone z inicjatywy władz miasta w celu szerzenia sztuk plastycznych XX i XXI wieku. Centrum gościło do tej pory 130 wystaw indywidualnych i dziesiątki zbiorowych. W Centrum Sztuki Współczesnej prezentowane są między innymi dzieła takich artystów jak:  Santiago Sierra, Vik Muniz,  Luis Gordillo, i Tony Cragg.  W sezonie zimowym Centrum otwarte jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 10 do 20, natomiast w sezonie letnim od godziny 10 do 14 i od 17 do 21. Wstęp jest całkowicie darmowy.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Centrum: http://cacmalaga.eu/PONADCZASOWO

Katedra w Maladze 
La Manquita, czyli jednoręka, mówią o niej mieszkańcy Malagi z uwagi na to, że jedna z dzwonnic świątyni pozostaje niedokończona.  Budowla robi niesamowite wrażenie już widziana z zewnątrz, warto jednak zaglądnąć także do środka. Wstęp do katedry jest bezpłatny w czasie niedzielnych mszy.

La Manquita w Maladze

Alcazaba 
To właśnie w tej dawnej fortecy arabskich władców można jeszcze usłyszeć ciche szepty wciąż obecnej historii, a przemykając wzdłuż alejek i ciepłych murów można prawie, że cofnąć się w czasie. Z murów Alcazaby rozciąga się także wspaniały widok na panoramę miasta i wybrzeża Malagi. A wszystko to można poczuć na własnej skórze zupełnie za darmo w niedziele od godziny 14.


Jeden z tarasów AlcazabyTeatr rzymski
Znajdujący się u podnóży Alcazaby teatr rzymski można obejrzeć spacerując ulicą Alzacabilla. Teatr powstał prawdopodobnie około I wieku p.n.e. jeszcze za czasów kiedy ówczesna Malaca (dawna nazwa miasta) znajdowała się pod panowaniem rzymskim.

Teatr rzymski w Maladze


Gdy miniemy wejście do Alcazaby i przejdziemy wzdłuż Travesia Pintor Nogales, dojdziemy do alei Cervantesa, wzdłuż których rozciąga się piękny palmowy park, a tuż za nim nowoczesna promenada i port.O tym, że w Maladze są cuda pisałam już TUTAJ. I jak widać większość z nich możemy zobaczyć zupełnie za darmo. Dajcie się ponieść wiatrom miasta, odkryjcie jego smaki i kolory, rozkochajcie w tym pięknym andaluzyjskim mieście i … do zobaczenia w Maladze :)


Alejka palmowa niedaleko wybrzeża


Wpis ten możecie przeczytać także w języku włoskim: http://lastagionedicocomero.blogspot.it/2017/03/visitare-malaga-gratis.html
La stagione di cocomero - włoska wersja Pory Arbuza :)

4 komentarze:

 1. Dodam jeszcze, że wstęp do Alcazaby w te normalne płatne dni jest bardzo tani. Nie pamiętam ile dokładnie ale poniżej 2€. Naprawdę warto. Egzotyczne połączenie arabskiej architektury z przyrodą, cudowne widoki na miasto,na morze. Raz nawet spotkałam tam...kameleona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, potwierdzam! Rzeczywiście koszt wstępu jest niedrogi, a naprawdę warto, bo widoki i atmosfera (i jak widać na Twoim przykładzie, też zwierzęta jakie można tam spotkać :)) są naprawdę cudowne :)

   Usuń
 2. Dodam jeszcze, że wstęp do Alcazaby w te normalne płatne dni jest bardzo tani. Nie pamiętam ile dokładnie ale poniżej 2€. Naprawdę warto. Egzotyczne połączenie arabskiej architektury z przyrodą, cudowne widoki na miasto,na morze. Raz nawet spotkałam tam...kameleona.

  OdpowiedzUsuń
 3. Te równo rosnące palmy wyglądają przeniesamowicie.

  OdpowiedzUsuń