O mnie i arbuzie

Kim jestem? Polką mieszkającą we Włoszech. Dlaczego wyjechałam? Za głosem serca, z miłości do kraju, zapachu powietrza, z ciekawości i chęci odkrywania. Bo, jak ktoś kiedyś powiedział, „trzeba sięgać dalej niż na wyciągnięcie ręki, bo po cóż byłoby niebo?”.

Na tym blogu opiszę zakątki, do których udało mi się dotrzeć podczas podróży po jednym z piękniejszych krajów na świecie. Zaczynam od opisywania Włoch, takimi jakie je widzę i jakimi je pokochałam. Na czym skończę? Czas pokaże :)

Dlaczego Pora Arbuza? Porą arbuza jest lato, a z latem kojarzą się najpiękniejsze i najodleglejsze podróże. Bo włoski arbuz smakuje inaczej. Bo jest jak każde piękne miejsce na świecie, z początku wydaje się obce i niedostępne, lecz w środku jest soczyste i smakowite. I w końcu, bo przecież podróżować to smakować świat w jego cudownej odmienności.


Życzę Wam przyjemnej lektury, dalekich podróży i smakowitego życia :)

Karolina 


4 komentarze:

 1. "Zapach powietrza"! Jesteś pierwszą osobą, od której usłyszałam to samo. Ja tak miałam (i nadal mam) z Brazylią. Zapach tamtejszego powietrza przyplątał się do mnie chyba na zawsze. Do teraz czasem go czuję i ogarnia mnie wielka tęsknota, ale wierzę, że kiedyś tam wrócę, może na bardziej stałe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli jednak nie tylko mnie urzekają te abstrakcyjne "szczegóły" :)) Miło to czytać!
   Wrócisz, wrócisz. Z przyciąganiem zapachu powietrza jeszcze nikt nie wygrał :)

   Usuń
 2. Na Mazurach mówiono, że pościel rozwieszona na zewnątrz pachnie -wiatrem, ale wiatr "pachnie psem", więc trudna sprawa z zapachami:) Jednak arbuzy we Włoszech i brzoskwinie pachną pięknie i słodko a latem smakowały mi bardzo mrożone kokosy. Autostradą Słońca też jechałam. Szkoda, że tak dawno temu...

  OdpowiedzUsuń
 3. Uważam ,że zapachy to sprawa bardzo osobista i w ukochanym miejscu nawet "zapach psa" jest wyjątkowy ;) swoją drogą, jeśli kochamy swoich pupili to tolerujemy tez ich zapachy :) Też uwielbiam kokosy! A co do Włoch, to zawsze możesz zawitać tu ponownie. Myślę, że przyjmą Cię z otwartymi ramionami:)

  OdpowiedzUsuń